Trzeba powiedzieć, że wielu ludzi w naszym państwie narzeka na to, że ciężko jest o pracę, że nie opłaca się zakładać firmy, że system podatkowy jest bardzo zakręcony i wszędzie jest całe mnóstwo biurokracji, trzeba więc systematycznie siedzieć w papierkach. Natomiast warto podkreślić, że od kiedy jesteśmy członkami Unii Europejskiej to kilka krajów otworzyło dla nas swoje granice. Nie ma co narzekać, bo jeżeli ktoś chce coś zrobić to ma taką możliwość. Jest wiele firm, które zdecydowało się przenieść do Norwegii. Tam system podatkowy jest przejrzysty i wszystko można bardzo szybko załatwić. Otwarcie firmy to dla nikogo nie jest problem. Część firm zdecydowała się także przenieść ogół prywatnych działań na ten rynek, a część z nich dalej działa również na naszym polskim rynku. Dlaczego Norwegia? Jest to kraj, który znajduje się blisko nas. Nie jest on jeszcze przepełniony i bezrobocie jest na minimalnym poziomie. Kraj jest bogaty i kobiety i mężczyźni w nim żyjący też posiadają odpowiednią ilość pieniędzy i praktycznie nie ma biednych. Z drugiej strony chodzi też o prostota założenia i prowadzenia firmy. Opłaty wychodzą niższe niż w naszym kraju, opieka zdrowotna jest lepsza, państwo pomaga firmom, które rozpoczynają i rozwijają się. Warto korzystać z takiej okazji i zabrać się do funkcjonowania, a nie tylko bez przerwy narzekać.
Więcej pubudzających ciekawość informacji możesz znaleźć też tutaj – Forum Norwegia.