Bardzo wiele młodych osób w naszym kraju jest pełnych pomysłów. Trzeba powiedzieć, że te pomysły w znaczącej liczbie przypadków są bardzo dobre. Kłopotem natomiast jest to, że boją się zakładać swoje własne firmy. Ten strach nie jest spowodowany tym, że boją się kontrahentów czy ciężkiej pracy. Na to są przygotowani. Jest jednak coś co jest bardziej straszne, a mianowicie biurokracja , a ponadto wysokie opłaty. Ażeby w Polsce opłacało się prowadzić swoją firmę to powinno się posiadać realnie wysokie przychody. Młode firmy posiadają z tym problem, ponieważ na początku nie są w stanie generować tak dużych profitów, bo muszą najpierw się rozwinąć oraz stać rozpoznawalne. Niestety opłaty nieustająco powinno się uiszczać, wręcz o ile nic się nie zarabia. Trzeba posiadać zatem wysoki kapitał początkowy, by móc płacić to wszystko. Te rzeczy sprawiają, że kilka młodych osób wyszukuje sposobności gdzie indziej. Ostatnio bardzo dużo osób mówi właśnie o Norwegii. Jest to kraj gdzie zasady płatności podatków są rzeczywiście przejrzyste, a państwo pomaga młodym firmom w rozwinięciu skrzydeł. Tutaj też całkiem inaczej wygląda życie. Jest bardzo niezbyt duże bezrobocie, ludzie zarabiają należycie i są zadowoleni. Co prawda koszty są dosyć wysokie, niemniej jednak zarobki są nieporównywalnie większe. O ile jakieś młode osoby są zdeterminowane to może to jest teraz dla nich perfekcyjne rozwiązanie.
Więcej w tym temacie możesz poczytać także tutaj – faktura Norwegia.